ASAR Tímové ocenenie

Celý tím Zero Bypass Limited by chcel vyjadriť srdečný obdiv supervízorom Alexandre Srnovej a Petrovi Nagyovi a pracovníkom údržby ciest Romanovi Urbaníkovi a Petrovi Hipíkovi. Počas incidentu ktorý sa stal 29. apríla o siedmej hodine ráno, konali veľmi skúsene a pokojne.

Vďaka ostražitosti supervízorov Alexandry a Petra sa  podarilo spozorovať nezvyčajné správanie účastníka cestnej premávky, ktorý narazil do kovového zvodidla popri cestnej komunikácii. Po náraze utrpelo auto len menšie poškodenie, takže vodič pokračoval v jazde. Možno v dôsledku dezorientácie alebo z iných dôvodov sa otočil a pokračoval v jazde v protismere. Napriek tomu, že operátori boli prekvapení a šokovaní výkonom vodiča, konali veľmi pokojne a skúsene. Postupovali presne podľa protokolu pre takúto situáciu a nebezpečnú situáciu oznámili polícii a pracovníkom údržby ciest Romanovi a Petrovi. Tí okamžite nasadli do svojho vozidla a preukázali svoje veľké skúsenosti. S využitím svetelnej signalizácie, klaksónu a blikajúcich svetiel sa priblížili k vozidlu, ktoré spôsobovalo značne nebezpečnú situáciu. Dezorientovaného vodiča prinútili zastaviť vozidlo. Nedovolili mu pokračovať v jazde v protismere. Prinútili ho otočiť sa do správneho smeru a nasledovali ho k najbližšiemu SOS zálivu, kde všetci zastavili. Spoločne počkali na príchod polície.  Jazda auta v protismere bola veľkou hrozbou pre ostatných účastníkov cestnej premávky, pretože to bola pre nich neočakávaná situácia. Ktorýkoľvek z ostatných vodičov mohol spanikáriť alebo sa jednoducho vystresovať a situácia by sa v jedinej sekunde zmenila na smrteľnú nehodu.

Naša spoločnosť vysoko oceňuje vynikajúci výkon, obetavosť a spoluprácu operátorov a pracovníkov údržby ciest, ktorú preukázali pri udržovaní bezpečnosti pre každého účastníka.

Ďakujeme vám.

Tím Zero Bypass Limited.